Ušní a tělové svíceUšní svíce

Ušní svíce je přírodní relaxační prostředek využívající účinky tepla z hořící svíčky. Zlepšuje prokrvení ucha, odstraňuje lehčí poruchy spánku a přispívá k celkové relaxaci organismu, a tím ke zlepšení psychiky. Ušní svíčka je vyrobena z přírodní tkaniny impregnované škrobem a včelího vosku.

Působení: Kouř z hořící svíčky je vtahován do vnitřního ucha, kde působí. Vyrovnává tlaky v příslušných dutinách, zmírňuje napětí v uchu i v hlavě, uvolňuje usazeniny a stimuluje přirozenou tvorbu ušního mazu. Při aplikaci se ošetřovaný cítí příjemně, vnímá teplo a jemný praskot v uchu, po odstranění svíce většinou lépe slyší. Teplo ze svíčky prohřívá i mikrosystém ušního boltce, tím působí reflexně.

Po domluvě s lékařem lze tohoto prostředku využít jako podpůrné léčby u následujících zdravotních obtíží. Tlaky v uších při počínajícím zánětu středního ucha, čelních a čelistních dutin, hučení v hlavě, hysterii, migréně, psychickém vypětí, stresech, přepracovanosti, nespavosti, ekzému zevního zvukovodu.

Dále lze využít pro svoje dezinfekční a čistící účinky jako prevence nemoci z nachlazení, bolestí v krku, při počínající angíně, rýmě, kašli. Jsou výborným podpůrným prostředkem léčby při zduření sliznic zejména při onemocnění horních cest dýchacích, při rýmě, i alergické, při akutní viróze, laryngitidě, bronchitidě spojené s horečkou a celkovým neklidem.

Výborné výsledky dosáhneme použitím svící při únavě, malátnosti, vodnatých zánětech dutin, nosní sliznice a bolestech zubů. Až překvapivých výsledků můžeme dosáhnout zejména při chronické nedoslýchavosti a nedostatečném prokrvení ucha, při poruše lymfatické drenáže ucha, při revitalizaci ucha a posílení imunitního systému zejména u starších lidí.

Kdy není možné ušní svící použít:

- u dětí do 6 let věku

- při alergii na některou z použitých látek

- akutní zánět středního ucha

- perforace ušního bubínku

- zvýšená teplotaTělové svíce

Používají se nejenom k očištění organismu, ale také ke zmírnění zánětů a otoků. Jejich použitím uvolníme místa sužované bolestí, zbavíme tělo hlenů, odstraníme migrény. Svíce vytahuje materii z oblasti 5cm ze stran i hloubky postiženého místa. Výborně se hodí pro zmírnění vnitřních otoků a cyst, odstraňují negativní emoce z těla.

Použití: Teplo vytvořené hořením svíčky změkčuje nahromaděný i zaschnutý maz a vytvořený komínový efekt ho pod tlakem „vysaje“ na stěnu svíčky. Tím se uvolní vzniklá blokace v toku energie těla.

Tělové svíčky se doporučuje aplikovat přímo na bolestivé místo, v oblasti břicha situujeme svíci do pupíku.